"Călimăneşti Căciulata" şi-ar putea majora capitalul social cu 79%, la 10,85 milioane lei

N.I.
Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 8 noiembrie 2007

Acţionarii companiei hoteliere Călimăneşti Căciulata (CALU) au aprobat majorarea capitalului social cu 4,79 milioa-ne lei (1,41 milioane euro), prin aport în numerar, până la 10,85 milioane lei, pentru investiţii în cadrul societăţii, potrivit comunicatului transmis ieri pieţei Rasdaq.

Pentru majorarea de capital vor fi emise 47,9 milioane acţiuni cu o valoare nominală de 0,10 lei. Acţionarii înregistraţi până la data de 16 noiembrie vor putea subscrie 79% din acţiunile deţinute, la un preţ egal cu valoarea nominală.

Călimăneşti Căciulata are în prezent un capital social de 6,06 milioane lei (1,78 milioane euro), divizat în 60,6 milioane acţiuni cu o valoare nominală de 0,10 lei. Acţionarul majoritar al companiei este Cotexim Com SRL, care deţine 87,64% din capital.

În primele şase luni din 2007, afacerile companiei s-au cifrat la 9,6 milioane lei (3,06 milioane euro), în scădere cu 6% faţă de intervalul echivalent din 2006, când acestea au fost de 10,2 milioane lei. Societatea a afişat în primul semestru al acestui an un profit net de 14.300 lei, de 2,6 ori mai mare faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut, când profitul afişat a fost de 5.400 lei.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
danescu.ro
aages.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

19 Iun. 2026
Euro (EUR)Euro5.2391
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5710
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6731
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0505
Gram de aur (XAU)Gram de aur612.0168

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb