Antonescu: "Cele mai apropiate alegeri importante sunt europarlamentarele"

F.A.
Politică / 2 septembrie 2013

Preşedintele PNL, Crin Antonescu, a afirmat că cele mai apropiate alegeri importante pentru români sunt europarlamentarele, nu alegerile prezidenţiale.

"Cele mai apropiate alegeri de maximă importanţă pentru politica internă nu sunt cele prezidenţiale, ci cele europarlamentare", a precizat liderul PNL.

Domnia sa a afirmat că nu va acorda multă atenţie celor care au pornit o campanie împotriva sa privind candidatura la alegerile prezidenţiale. "În raport cu această anti-campanie, eu voi acorda mai puţină atenţie. Nu cu aceşti oameni am eu de discutat, nu acestor oameni vreau să le răspund. Comunic cu oameni care, chiar dacă nu sunt de aceeaşi părere cu mine, o fac autentic, nu propagandistic", a explicat Crin Antonescu.

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

15 Ian. 2026
Euro (EUR)Euro5.0891
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3740
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4654
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8684
Gram de aur (XAU)Gram de aur649.3669

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
raobooks.com
Viva
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb