Boc: Antonescu şi Ponta se simt bine în statul creat de Ion Iliescu

F.A.
Politică / 4 iunie 2011

Emil Boc a susţinut, astăzi, că opoziţia lui Victor Ponta şi Crin Antonescu la procesul de revizuire constituţională provine din faptul că acestora le convine menţinerea statului creat de Ion Iliescu, un stat nemodernizat, scrie Realitatea.net, citând NewsIn.

"De ce Crin Antonescu şi Victor Ponta nu doresc revizuirea Constituţiei? Pentru că se simt bine în statul creat de Ion Iliescu", a afirmat Emil Boc, în cadrul discursului susţinut în deschiderea Convenţiei Naţionale a PDL.

Liderul democrat-liberal a apreciat că rezistenţa partidelor de opoziţie la revizuirea Constituţiei face parte dintr-o poziţie de rezistenţă la modernizarea statului, în general.

El a apreciat că afirmaţiile recente ale liderului PNL, Crin Antonescu privind rezultatele referendumului din 2009 sunt în logica politicii promovate în ultimii 20 de ani, în statul creat de Ion Iliescu şi promovat de PSD, fapt care-l face pe Antonescu "repetent la democraţie".

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Teoria dobâzii
rominsolv.ro
eximbank.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

30 Apr. 2026
Euro (EUR)Euro5.1417
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3965
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5821
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9370
Gram de aur (XAU)Gram de aur653.5585

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
boromir.ro
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
antreprenorinvremuritulburi.ro
targulnationalimobiliar.ro
carieraenergetica.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb