BVB a redus comisioanele pentru piaţa Deal

I.S.
Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 27 noiembrie 2008

Bursa de Valori Bucureşti a redus comisioanele de pe piaţa Deal până la nivelul celor de pe piaţa Regular. Astfel, comisioanele de tranzacţionare pe piaţa Deal s-au redus de la 0,23% la 0,14% din valoarea vânzărilor şi de la 0,15% la 0,06% din valoarea cumpărărilor.

Domnul Stere Farmache, Preşedintele Bursei de Valori Bucureşti, ne-a spus că reducerea tarifelor de pe piaţa Deal s-a realizat pentru a fi în concordanţă cu comisioanele percepute la nivelul pieţelor de capital din regiune. Domnia sa consideră că diminuarea comisioanelor va implusiona investitorii la tranzacţionare.

Consiliul Bursei de Valori Bucureşti va propune acţionarilor, în cadrul Adunării Generale din decembrie, listarea acţiunilor proprii pe piaţa reglementată, precum şi discutarea bugetului de venituri şi cheltuieli pentru anul 2009 şi despre proiectele Bursei.

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

24 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0692
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3149
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4297
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8424
Gram de aur (XAU)Gram de aur466.4699

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targulnationalimobiliar.ro
industrylink.eu
connecting.careers
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb