Creştere organică de 6,9% în primul trimestru, pentru Danone

F. A.
Comunicate de presă / 17 aprilie 2012

Grupul Danone a înregistrat o creştere a vânzărilor cu 7,6% în primul trimestru al anului şi cu 6,9% pe baze comparabile cu anul anterior, potrivit unui comunicat de presă remis redacţiei.

Totodată, creşterea volumelor a fost de 2,2%, situată la acelaşi nivel cu trimestrul anterior.

Franck Riboud, preşedintele Grupului, a afirmat: "Anul 2012 a debutat puternic pentru Danone, cu o creştere solidă de 6,9% în termeni de vânzări nete, ceea ce reflectă accentul pus pe priorităţile Grupului.

Continuăm să ne consolidăm activ operaţiunile în ţările care generează creştere. Avântul înregistrat în Asia şi America Latină rămâne puternic, în timp ce în Rusia şi Statele Unite planurile noastre de acţiuni arată deja primele semne clare de amortizare, confirmând o revenire pe creştere.

În Europa, unde cererea consumatorilor este încă lentă, în special în sud, ne-am concentrat pe sprijinirea mărcilor şi a categoriilor de produse.

Ritmul înregistrat de factorii noştri de creştere, forţa mărcilor noastre şi devotamentul şi angajamentul echipelor Danone la nivel international, îmi dau încredere şi ne permit să confirmăm ţintele pe întreg anul 2012".

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

05 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2489
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5480
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6210
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1244
Gram de aur (XAU)Gram de aur607.9521

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb