Dacian Cioloş, director pentru programe de dezvoltare rurală în cadrul CE

F.A.
Companii #Agro-alimentar / 26 februarie 2009

Fostul ministru al Agriculturii, Dacian Cioloş, a fost numit director pentru programe de dezvoltare rurală în cadrul Comisiei Europene, se arată într-o decizie a CE adoptată miercuri în urma întrunirii Colegiului Comisarilor.

"Comisia a decis numirea domnului Dacian Cioloş în funcţia de director al direcţiei Programe de dezvoltare rurală I din Direcţia Generală Agricultură şi Dezvoltare Rurală. Data intrării în vigoare a acestei decizii va fi fixată ulterior", se arată în documentul citat, care enumeră mai multe decizii referitoare la personal.

Directoratul pe care îl va conduce se ocupă de verificarea eligibilităţii proiectelor de dezvoltare rurală din Belgia, Franţa, Luxemburg, Olanda, Cipru, Grecia, Irlanda, Marea Britanie, Danemarca, Lituania, Polonia, Ungaria, Italia şi Malta. România nu va intra în portofoliul directorului Dacian Cioloş.

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

06 Iun. 2025
Euro (EUR)Euro5.0422
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4152
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3743
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9763
Gram de aur (XAU)Gram de aur476.4646

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
letapeseries.com
aiiro.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb