Deputaţii au retrimis la comisii proiectul privind restructurarea STS

Politică / 18 februarie 2014

Proiectul de lege privind reorganizarea Serviciului de Telecomunicatii Speciale a fost retrimis, pentru două săptămâni, de plenul Camerei Deputaţilor la comisiile de specialitate pentru a fi modificat, potrivit Hotnews.ro.

Liderul deputaţilor PSD Marian Neacşu a solicitat în şedinţa de plen retrimitere la comisie cu termen de 2 săptămâni pentru a se face modificările propuse de grupul minorităţilor naţionale.

"În urma discuţiilor pe care le-am avut cu colegii noştri lideri de grup şi în mod deosebit în urma iniţiativei colegilor noştri de la grupul minorităţilor şi văzând că şi premierul României îmbrăţişează acelaşi punct de vedere, apreciem că modificarea potrivit căreia serviciul 112 să treacă la Departamentul special pentru situaţii de urgenţă de la Ministerul Afacerilor Interne, iar activitatea departamentului STS să intre sub control parlamentar este o idee oportună, constructivă şi trebuie să găsim mecanismele necesare pentru a realiza acest lucru", a declarat Neacşu.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
eximbank.ro
danescu.ro
aages.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

08 Iun. 2026
Euro (EUR)Euro5.2436
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5565
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.7073
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0676
Gram de aur (XAU)Gram de aur628.8126

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
explorebucharest.ro
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
thediplomat.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb