LA ŞASE LUNI,Profitul net al "Electrica" a scăzut cu 97%
S.A.Piaţa de Capital / 11 august 2017
S.A.Piaţa de Capital / 11 august 2017
Andrei StanPiaţa de Capital / 11 august 2017
"Rompetrol Rafinare" (simbol bursier RRC), companie membră a "KMG International", a anunţat astăzi un rezultat net consolidat, pentru semestrul întâi al anului, de minus 7 milioane dolari faţă de aceeaşi perioadă din 2016, când a raportat un rezultat net de 22 milioane de dolari, potrivit unui raport financiar trimis Redacţiei.
S.A.Companii / 11 august 2017
Autoritatea Naţională de Reglementare în domeniul Energiei (ANRE) şi Consiliul Concurenţei au decis constituirea unui grup de lucru comun în cadrul căruia vor face schimb de informaţii şi date cu privire la comportamentul participanţilor pe piaţa de energie electrică, informează un comunicat de presă al ANRE trimis Redacţiei.
RAMONA RADUZiarul BURSA #Companii / 11 august 2017
Actualizare 14:17 Electrica Furnizare face precizări privind afirmaţiile lui Lucian Bode
Electrica Furnizare a făcut precizări privind afirmaţiile lui Lucian Bode, afirmând că achiziţionează necesarul de certificate verzi, conform obligaţiei legale, prin platformele de tranzacţionare puse la dispoziţie de OPCOM, potrivit unui comunicat de presă remis Redacţiei.
-----------
Deputatul PNL Lucian Bode apreciază că sectorul energetic, strategic pentru ţara noastră, este condus în mod deficitar, domnia sa lansând acuzaţia că "Electrica Furnizare" îl avantajează pe concurentul său direct "Tinmar", prin faptul că îi cumpără certificate verzi.
Ziarul BURSA #Companii / 11 august 2017
OMV Petrom a consemnat, în primul semestru, un profit net de 1,21 miliarde de lei, de trei ori mai mare decât cel obţinut în perioada similară din 2016, când rezultatul a fost de 405 milioane de lei, iar valoarea vânzărilor consolidate a urcat cu 25%, la 9,261 miliarde de lei, stimulată de preţurile semnificativ mai ridicate la ţiţei şi de volumele mai mari de produse petroliere, gaze naturale şi electricitate, compensate parţial de preţurile medii de vânzare mai scăzute la gaze naturale.
Andrei StanCompanii / 11 august 2017
Andrei StanCompanii / 8 august 2017
Alexandra CismaruCompanii / 8 august 2017
Stelian BădescuInternaţional / 6 august 2017
Adi IacobPiaţa de Capital / 5 august 2017
Andrei StanCompanii / 5 august 2017
ADI IACOBPiaţa de Capital / 4 august 2017
Internaţional /A.B. - 5 septembrie, 14:08
Comunicate de presă /I.S. - 5 septembrie, 13:56
Comunicate de presă /I.S. - 5 septembrie, 13:42
Companii /A.B. - 5 septembrie, 13:34
Miscellanea /Dan Nicolaie - 22 decembrie
Editorial /Călin Rechea - 22 decembrie
Internaţional /A.V. - 22 decembrie
Politică /George Marinescu - 22 decembrie
Politică /George Marinescu - 22 decembrie
| 5.0890 | |
| 4.3140 | |
| 5.4821 | |
| 5.8317 | |
| 622.5801 |
convertor valutar
»=Piaţa de Capital /A.I. - 5 septembrie
Piaţa de Capital /A.V. - 5 septembrie
Piaţa de Capital /A.I. - 4 septembrie
Piaţa de Capital /A.I. - 3 septembrie
(Translated by Cosmin Ghidoveanu)
ADINA ARDELEANU (translated by Cosmin Ghidoveanu)
(EMILIA OLESCU, translated by Cosmin Ghidoveanu)
Emilia Olescu (translated by Cosmin Ghidoveanu)
EMILIA OLESCU, ANCUŢA STANCIU (translated by Cosmin Ghidoveanu)
A.S. (translated by Cosmin Ghidoveanu)