MFP, alocări suplimentare pentru programul Prima Casă

S.A.
Ziarul BURSA #Bănci-Asigurări / 21 decembrie 2015

MFP, alocări suplimentare pentru programul Prima Casă

Ministerul Finanţelor Publice a suplimentat prin hotărâre de guvern plafonul de garantare pentru programul Prima Casă pe anul 2015, cu 200 de milioane de lei, potrivit unui comunicat de presă al instituţiei.

Banca Transilvania beneficiază de cea mai mare suplimentare de fonduri în cadrul programului Prima Casă pentru 2015, în valoare de 46 de milioane de lei, fiind urmată de BRD - Groupe Société Générale, cu o alocare de 44 de milioane de lei, şi de Banca Comercială Română cu 42 de milioane de lei.

CEC Bank primeşte suplimentar, anul acesta, 28 de milioane de lei pentru Prima Casă, ING Bank - 17 milioane, Alpha Bank - 9 milioane de lei, Raiffeisen Bank - 8,5 milioane de lei, UniCredit Bank - 2,5 milioane de lei, Banca Românească - 1,3 milioane de lei, Intesa Sanpaolo Bank şi Credit Agricole Bank, câte 500.000 de lei fiecare, Bancpost - 400.000 de lei, Creditcoop - 200.000 de lei şi Bank Leumi - 100.000 de lei.

Ministerul Finanţelor Publice a transmis sumele repartizate de băncile înscrise în program, calculate conform algoritmului care stă la baza alocării sumelor din plafoanele de garantare suplimentare prevăzut de legislaţie.

Teoria dobâzii
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

08 Mai. 2026
Euro (EUR)Euro5.2364
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4493
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.7194
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0575
Gram de aur (XAU)Gram de aur673.5117

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
carieraenergetica.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb