Ministrul Transporturilor a invitat firmele italiene să participe la licitaţiile organizate de CFR

F. A.
Politică / 26 martie 2013

Ministrul Transporturilor, Relu Fenechiu, a avut astăzi, o întrevedere cu ambasadorul Italiei la Bucureşti, Diego Brasioli, se precizează într-un comunicat de presă.

În cadrul discuţiilor, ministrul Transporturilor a invitat firmele italiene, atât pe cele deja prezente în ţara noastră, cât şi pe celelalte, să participe la licitaţiile pe care CFR şi celelalte unităţi ale MT urmează să le organizeze.

O altă temă de interes a avut în vedere proiectele pe care ministerul sau unităţile sale din subordine, sub autoritate sau coordonare doresc să le realizeze fie în concesiune, fie în parteneriat public-privat (PPP).

În încheiere, s-a propus realizarea unei întâlniri bilaterale între miniştrii celor doua state ocazie cu care ar fi împărtăşită din experienţa italiană cu privire la delegarea de atribuţii, în domeniul transporturilor, între nivelul central şi nivelul regional, în perspectiva viitoarei regionalizări din România.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
asbis.ro
cosmopharm.eu
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

10 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2337
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5791
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6768
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1421
Gram de aur (XAU)Gram de aur604.0057

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb