Năstase, despre procurorul Papici: "Nu ştiu dacă este băsist sau nu"

F.A.
Politică / 7 octombrie 2013

Fostul premier Adrian Năstase a declarat, astăzi, că nu ştie dacă procurorul Lucian Papici este sau nu "băsist", însă i se pare ciudată "pasiunea" care se pune în legătură cu menţinerea unui procuror într-o funcţie de conducere.

"Nu ştiu dacă este băsist sau nu. Eu ştiu că dosarele pe care le-a pornit cel puţin în legătură cu mine au fost toate anulate de către Înalta Curte şi a fost nevoie de o nouă serie de cercetări, în condiţiile în care acest lucru avea o anumită semnificaţie politică la vremea respectivă, aşa încât îmi este foarte greu să vorbesc despre acest subiect şi în mod evident aş fi subiectiv", a declarat Adrian Năstase la sediul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, unde se judecă un nou termen al dosarului Zambaccian, potrivit surselor de presă.

Năstase a adăugat că i se pare ciudată "pasiunea" care se pune în legătură cu menţinerea unui procuror într-o funcţie de conducere, în condiţiile în care lui Papici i-au expirat cele două mandate.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
eximbank.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

05 Iun. 2026
Euro (EUR)Euro5.2488
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5102
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.7242
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0718
Gram de aur (XAU)Gram de aur647.4767

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
explorebucharest.ro
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb