Nicolăescu: "Posibilele proteste ale medicilor nu se justifică"

F.A.
Politică / 11 septembrie 2013

Ministrul Sănătăţii, Eugen Nicolăescu, invită medicii şi asistentele la discuţii, în încercarea de a stopa protestele anunţate, susţinând că motivele mitingurilor nu sunt justificate.

"Fac un apel la responsabilitate şi echilibru, astfel încât pacienţii să nu aibă de suferit în urma eventualelor proteste, iar acestea să nu distorsioneze eforturile de reformare a sistemului medical românesc. (...) Considerăm că posibilele proteste nu se justifică, nu au suport real. Începând de sâmbătă, conducerea ministerului este disponibilă pentru orice dialog", a declarat ministrul Nicolăescu, potrivit Antena3.ro.

Reprezentanţii Coaliţiei profesioniştilor din sistemul de sănătate au anunţat că vor declanşa mitingurile de săptămâna viitoare.

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

15 Ian. 2026
Euro (EUR)Euro5.0891
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3740
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4654
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8684
Gram de aur (XAU)Gram de aur649.3669

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
raobooks.com
Viva
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb