Premierul Victor Ponta a avut, marţi, o întâlnire cu directorul general al Oficiului European de Lupta Antifraudă (OLAF), Giovanni Kessler, informează un comunicat de presă al Executivului, remis astăzi redacţiei.
Potrivit sursei citate, în cadrul întâlnirii, Kessler a menţionat propunerea Comisiei Europene pentru instituirea Parchetului European, propunere pentru care Guvernul României şi-a exprimat tot sprijinul.
Oficialul european se află la Bucureşti pentru a participa la un seminar dedicat măsurilor de combatere a fraudei şi corupţiei la nivelul fondurilor structurale şi de investiţii europene.
1. Pentru contra
(mesaj trimis de anonim în data de 04.06.2014, 11:11)
Da, sa vina Parchetul European sa faca ordine! poate asa n-ar mai fi banuit Basescu de manevre politice.
Pe de alta parte este bine daca vine in Romania parchetul european; doar lemnul romanesc a fost exportat, brut, in Europa in vederea "prelucrarii"
Nu-i asa domnule Bestea?.