Programul Naţional de Investiţii "Anghel Saligny", contracte în valoare totală de 516.333.266,66 de lei.

A.D.
Comunicate de presă / 8 octombrie 2024

Sursa foto: internet

Sursa foto: internet

Ministrul Adrian-Ioan Veştea a semnat, astăzi, 29 de noi contracte de finanţare prin Programul Naţional de Investiţii "Anghel Saligny", în valoare totală de 516.333.266,66 de lei.

Potrivit unui comunicat al Guvernului, adresat redacţiei, contractele, semnate împreună cu o parte dintre beneficiarii proiectelor, vizează modernizarea infrastructurii rutiere, înfiinţarea sau extinderea sistemelor de alimentare cu apă potabilă, a reţelelor de canalizare menajeră şi a sistemelor inteligente de distribuţie a gazelor naturale, precum şi construirea sau modernizarea unor poduri ori punţi pietonale.

"Prin toate aceste proiecte ne dorim să sprijinim modernizarea comunităţilor locale din România, facilitând accesul cetăţenilor la utilităţi publice esenţiale, precum apă, canalizare, reţele de distribuţie a gazelor, reabilitare de drumuri. Scopul nostru este ca toate regiunile ţării să se dezvolte în egală măsură, astfel încât

niciuna să nu fie lăsată în urmă", a precizat ministrul Adrian-Ioan Veştea.

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
fngcimm.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro5.0730
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4781
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4280
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0028
Gram de aur (XAU)Gram de aur476.6088

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
tibco.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
antiquemarket.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb