Ramona Mănescu propune simplificarea directivelor privind achiziţiile publice

F. A.
Fonduri Europene / 11 octombrie 2012

Comisia pentru Dezvoltare Regională din Parlamentul European a votat două rapoarte ale europarlamentarului liberal, Ramona Mănescu, care vizează simplificarea directivelor privind achiziţiile publice, conform unui comunicat de presă remis redacţiei.

Coordonatoarea liberală susţine că acest vot arată dorinţa de eficientizare la nivelul întregii Uniuni a modului de gestionare şi alocare a banului public, în general, şi a fondurilor europene, în special.

"Atunci când vorbim despre fonduri structurale, precum şi despre măsurile necesare pentru a asigura o rată de absorbţie mai bună în statele membre, în afară de un pachet legislativ mai bun, avem nevoie de Directive mai simple, mai transparente şi mai credibile în ceea ce priveşte achiziţiile publice. Astfel vom face un pas înainte înspre reducerea erorilor şi neregulilor" a declarat Ramona Mănescu.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

15 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0798
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3475
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4619
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8503
Gram de aur (XAU)Gram de aur469.8706

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
industrylink.eu
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb