UE va aloca un milion de euro mai multor studii pentru crearea unei platforme de transport intermodal pe aeroportul din Cluj-Napoca

F. A.
Fonduri Europene / 8 ianuarie 2013

Uniunea Europeană (UE) va aloca un milion de euro din fondurile Programului TEN-T mai multor studii pentru crearea unei platforme de transport intermodal pe aeroportul internaţional din Cluj-Napoca, se arată într-un comunicat de presă remis redacţiei.

Proiectul, selectat în scopul finanţării pe baza cererii anuale de propuneri TEN-T 2011, are ăm vedere realizarea unor studii specifice privind crearea unui nod de transport intermodal pe aeroportul din Cluj-Napoca. Nodul de transport va permite trecerea directă a operaţiunilor de transport de pasageri şi mărfuri de la transportul rutier la cel feroviar şi aerian.

Studiile vor analiza modalitatea optimă de construire a secţiunii lipsă de cale ferată şi felul în care aceasta poate fi integrată în infrastructura aeroportului.

Proiectul va fi gestionat de Agenţia Executivă pentru Reţeaua Transeuropeană de Transport şi urmează să fie finalizat până în luna noiembrie 2014.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

19 Mai. 2026
Euro (EUR)Euro5.2270
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4991
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.7148
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0306
Gram de aur (XAU)Gram de aur656.8982

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
ccib.ro
explorebucharest.ro
gustulitaliei.ro
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
thediplomat.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb