BERD va acorda 90 de milioane de euro Slovaciei

F.A.
Bănci-Asigurări / 4 noiembrie 2009

BERD (Banca Europeană pentru Reconstrucţie şi Dezvoltare) va acorda un împrumut de 90 de milioane de euro Slovaciei pentru finanţarea producţiei de energie din surse regenerabile, informează, azi, un comunicat al acesteia.

Proiectul pentru care BERD va acorda un împrumut de 90 de milioane de euro Slovaciei are ca obiectiv creşterea eficienţei energetice şi susţinerea investiţiilor în producţia de energie din surse regenerabile. Proiectul va consta în deschiderea unor linii de finanţare pentru bănci locale, care să acorde credite întreprinderilor private şi asociaţiilor de proprietari de locuinţe pentru investiţii în surse de energie regenerabilă.

Un grant de 16 milioane de euro va fi acordat de Bohunice International Decommissioning Support Fund pentru sprijinirea proiectului şi finanţarea cooperării tehnice şi a stimulentelor pentru investiţii.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

05 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2489
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5480
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6210
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1244
Gram de aur (XAU)Gram de aur607.9521

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb