Adrian Volintiru, noul director general al Romgaz

Mihaela Dan
Companii #Energie / 15 iunie 2018

Adrian Volintiru

Adrian Volintiru

Producătorul de gaze Romgaz a anunţat, astăzi, că Adrian Constantin Volintiru este noul director general al companiei, cu un mandat de patru luni.

"Consiliul de Administraţie al SNGN Romgaz, prin Hotarârea nr. 29/14.06.2018, în baza art. 642 alin. 1 din OUG nr. 109/2011, numeşte pe Volintiru Adrian Constantin în funcţia de director general al SNGN Romgaz SA, pe o perioadă de patru luni", arată un comunicat transmis Bursei de Valori Bucureşti (BVB).

Volintiru a fost preşedinte al Autorităţii pentru Valorificarea Activelor Statului (AVAS), dar şi preşedinte al Consiliului de Administraţie al Poştei Române. De asemenea, din iunie 2011 până în noiembrie 2012 a fost director general al Vulcan SA.

Consiliul de Administraţie a convocat pentru 6 iulie Adunarea Generală Ordinară, care va alege prin metoda votului cumulativ cei şapte membri ai Consiliului de Administraţie al Romgaz.

Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

14 Aug. 2025
Euro (EUR)Euro5.0628
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3331
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3754
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8856
Gram de aur (XAU)Gram de aur467.5323

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
oaer.ro
targulnationalimobiliar.ro
romaniansecuritysummit.com
connecting.careers
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb