"Multistar Prod" SRL a devenit "Adeplast" S.A.

C.P.
Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 29 octombrie 2007

Compania orădeană "Multistar Prod" SRL, lider pe piaţa materialelor de construcţie, s-a transformat, din 26 octombrie, în "Adeplast" S.A., în urma deciziei asociatului său unic, Marcel Bărbuţ.

Capitalul social al companiei a fost majorat cu 3,2 milioane lei, ajungând astfel la 3,3 milioane lei (circa un milion de euro), el fiind deţinut aproape în întregime de domnul Bărbuţ, cu excepţia unei acţiuni, adică 0,00003%.

"Am hotărât transformarea în S.A. pentru a putea realiza o ofertă publică iniţială (IPO) pe una din bursele româneşti. Am ales deja compania de consultanţă financiară pentru definitivarea prospectului de emisiune, ea urmând să fie anunţată înaintea listării la bursă", a afirmat domnul Bărbuţ

Cifra de afaceri a "Adeplast" S.A. din primele trei trimestre ale acestui an a fost de 24,993 milioane de euro, profitul net ridicându-se la 3,6 milioane de euro. Oferta companiei cuprinde mortare, adezivi pentru plăci ceramice, gleturi, şape, chituri de rostuit, pardoseli industriale, mortare mecanizate.

Compania îşi propune pentru perioada următoare investiţii de aproximativ 20 milioane de euro, care se vor concretiza în finalizarea investiţiei de la fabrica din Oradea, mărirea parcului auto, construirea unei fabrici de vopsele şi tencuieli decorative la Oradea precum şi a unei alteia la Ploieşti, care va deveni operaţională cel mai târziu până la data 31 mai 2008, ea urmând să fie total automatizată cu o producţie de 180 tone pe oră de adezivi şi mortare uscate.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

12 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2405
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5425
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5896
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1382
Gram de aur (XAU)Gram de aur644.2112

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb