Necesarul de fonduri al CNADNR pe 2010 este de 17,379 mld. lei, în creştere cu 88% faţă de 2009

F. A.
Companii #Construcţii / 28 decembrie 2009

Necesarul de fonduri al Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) pe anul 2010 se ridică la valoarea de 17,379 miliarde lei, în creştere cu 88% faţă de resursele asigurate pe anul 2009 prin bugetul de venituri şi cheltuieli, a comunicat azi MTI, potrivit NewsIn.

Potrivit Ministerului Transporturilor şi Infrastructurii (MTI), valoarea de 17,379 miliarde lei se solicită astfel: 13,071 miliarde lei de la bugetul de stat, 1,952 miliarde lei din credite externe, 1,420 miliarde lei din intrări de fonduri nerambursabile şi 935 milioane lei din venituri proprii.

Ministerul precizează că în 2010, necesarul de fonduri pentru finanţarea activităţilor de întreţinere curentă şi periodică a drumurilor naţionale este de 2,254 miliarde lei, din care buget de stat 1,260 miliarde lei, venituri proprii 935 milioane lei şi intrări de credite externe 59 milioane lei.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

vladcazino.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

04 Aug. 2025
Euro (EUR)Euro5.0742
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3864
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4241
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8331
Gram de aur (XAU)Gram de aur473.7182

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targulnationalimobiliar.ro
industrylink.eu
connecting.careers
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb