RĂZVAN CUC, RE/MAX ROMÂNIA: "Agenţiile imobiliare pot achiziţiona o franciză de la 5.900 de euro"

Amalia Pană
Companii #Construcţii / 22 aprilie 2016

"Agenţiile imobiliare pot achiziţiona o franciză de la 5.900 de euro"

Înfiinţarea unui business pe segmentul agenţiilor imobiliare poate fi simplificată prin achiziţionarea unei francize, a declarat Răzvan Cuc, preşedintele companiei real-estate RE/MAX România, într-un comunicat remis redacţiei.

"În prezent vrem să venim tot mai mult în sprijinul antreprenorilor deoarece am văzut că există un interes tot mai mare în ceea ce priveşte un start-up pe piaţa de profil (imobliar-n.r.). În cazul RE/MAX, antreprenorii sau agenţiile imobiliare independente pot achiziţiona o franciză cu un cost cuprins între 5.900 şi 9.9000 de euro. Odată cu afilierea la reţeaua noastră, aceştia plătesc lunar o redevenţă procentuală din venituri şi o redevenţă fixă administrativă", a mai spus preşedintele companiei.

Prin intermediul francizei, antreprenorii beneficiază încă de la început de un sistem tehnologic modern, materiale de lucru, training format din cursuri de specialitate şi certificări. Mai mult, achiziţia unei francize oferă broker ownerilor posibilitatea de a avea acces la consultanţă în domenii necesare dezvoltării afacerii, precum consiliere de marketing, de vânzări sau juridică şi instrumentele necesare promovării agenţiei imobiliare la standardele reţelei, conform comunicatului.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comandă “Constituţia Libertăţii „E” “Citeste “Constituţia Libertăţii „E” “Read SUPPLEMENT BURSA THE CONSTITUTION OF LIBERTY „E” “
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

28 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2584
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5171
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6194
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1347
Gram de aur (XAU)Gram de aur669.0168

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
explorebucharest.ro
aiee.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb