Reinhard Florey îl înlocuieşte pe David Davies, în Consiliul de Supraveghere Petrom

Ziarul BURSA #Companii #Energie / 25 iulie 2016

Reinhard Florey, care de la începutul acestui an ocupă funcţia de director financiar al OMV, este noul membru în consiliul de supraveghere al Petrom.

Florey îl înlocuieşte din funcţie pe David Davies, atât în consiliul de supraveghere al Petrom, cât şi în managementul grupului austriac.

"Reinhard Florey a absolvit studii de inginerie mecanică şi economie la Universitatea de Tehnologie din Graz şi studii muzicale la Universitatea de Arte din Graz. Şi-a început cariera în consultanţă corporativă şi strategică. Până în 2002 a lucrat laMcKinsey & Company, Austria, iar, în perioada 2002-2012, a ocupat diferite funcţii în cadrul Thyssen Krupp Steel", informează reprezentanţii Petrom.

În ianuarie 2013, domnul Florey s-a alăturat Outokumpu OYJ, Finlanda, mai întâi ca Vicepreşedinte Executiv Strategie şi Integrare, iar, începând cu noiembrie 2013, ca Director Financiar şi Director General Adjunct. Din 1 iulie 2016, Reinhard Florey este Director Financiar al OMV Aktiengesellschaft.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Harta noii economii fragmentate
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

20 Mar. 2026
Euro (EUR)Euro5.0951
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4087
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5919
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8974
Gram de aur (XAU)Gram de aur659.4329

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
afeer.ro
targulnationalimobiliar.ro
solarenergy-expo.ro
thediplomat.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb