UNSICAR vrea să atragă brokerii de pensii, pe lângă cei de asigurări

F.A
Ziarul BURSA #Bănci-Asigurări / 31 martie 2008

Uniunea Naţională a Societăţilor de Intermediere şi Consultanţă în Asigurări din România (UNSICAR) a hotărât luna aceasta să ia sub umbrela sa şi brokerii de pensii private obligatorii (pilonul II) pentru a-i putea reprezenta în faţa arbitrului pensiilor private, a declarat preşedintele UNSICAR, Bogdan Andriescu. "Propunerea a venit atât din partea brokerilor de pensii private obligatorii, cât şi din partea Comisiei de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private (CSSPP), pentru a avea un partener comun de discuţie", a spus vineri preşedintele UNSICAR.

Decizia UNSICAR a fost luată la adunarea din 11 martie, iar brokerii de pe pilonul II interesaţi să se alăture uniunii îşi vor putea depune dosarul de aderare în luna mai, la următoarea întrunire a membrilor UNSI­CAR. Andriescu a mai spus că după analiza dosarelor speră să atragă circa 15-20.000 de brokeri de pensii private obligatorii în uniune.

UNSICAR a ajuns la 73 de membri în martie 2008, în condiţiile în care uniunea avea 69 de membri la sfârşitul anului trecut. În 2006, UNSICAR avea 47 de membri afiliaţi.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
Conferinţa BURSA “Digitalizare şi Siguranţă Cibernetică”
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

29 Iun. 2026
Euro (EUR)Euro5.2430
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5997
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6853
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0771
Gram de aur (XAU)Gram de aur596.5715

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb