Voiculescu: Prima Casă riscă să devină o imensă farsă a Guvernului

F.A.
Ziarul BURSA #Politică / 10 septembrie 2009

Vicepreşedintele Senatului, Dan Voiculescu, a depus o interpelare la adresa premierului Emil Boc referitoare la situaţia aplicării programului "Prima casă", despre care consideră că poate deveni "o imensă farsă" a Guvernului, potrivit unui comunicat al Partidului Conservator.

Conform sursei citate, acest demers a fost determinat de sesizările tot mai numeroase primite din partea persoanelor care riscă să piardă avansul platit la încheierea precontractelor, fiind permanent amanâţi, în principal de către Fondul de Garantare a Creditelor.

Voiculescu consideră că fiecare zi de întârziere poate transforma Programul "Prima casa" intr-o imensă farsă, orchestrată de însuşi Guvernul României.

În acest sens, vicepreşedintele Senatului i-a solicitat primului-minis­tru o serie de informaţii cu privire la aplicarea acestui program, premierul Emil Boc având obligaţia legală de a furniza aceste informaţii în maxim două săptămâni.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

14 Mai. 2026
Euro (EUR)Euro5.2052
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4455
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6863
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0089
Gram de aur (XAU)Gram de aur671.7496

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
ccib.ro
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb