ZOLTAN NAGY-BEGE, ANRE: "Preţul energiei electrice şi al gazelor pentru populaţie nu va mai creşte, în acest an"

A.I.
Miscellanea #Energie / 26 martie 2019

"Preţul energiei electrice şi al gazelor pentru populaţie nu va mai creşte, în acest an"

Preţurile energiei electrice şi ale gazelor pentru populaţie nu se vor modifica, până la finalul acestui an, a declarat astăzi, Zoltan Nagy - Bege, Vicepreşedinte ANRE în cadrul unei conferinţă de presă.

Oficialul ANRE a spus: "Pentru consumatorii casnici preţurile nu vor creşte. În cazul energiei electrice, preţurile sunt deja aprobate de la 1 martie şi nu s-au modificat. Vom păstra acest preţ până la finalul anului".

Totodată, Zoltan Nagy - Bege a spus că nici preţul gazelor pentru populaţie, care va fi stabilit începând cu 1 aprilie, nu va fi modificat.

"Dar nici nu va scădea întrucât mulţi furnizori au pierderi care trebuie recuperate", a completat oficialul ANRE.

Opinia Cititorului ( 2 )

  1. Eroare de informare ! Nu va mai creste, intrucat de la 1 ianuarie pana acum au crescut destul. Taxa pe lacomie a majorat deja preturile la gaz, energie, credite, ... si s-a redirectionat catre consumatorii finali.

    1. Mulţumim pentru observaţie.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

11 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0810
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3461
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4596
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8849
Gram de aur (XAU)Gram de aur466.3616

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
industrylink.eu
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb