BRD, desemnată pentru al zecelea an consecutiv cea mai bună bancă de custodie din ţara noastră

A.B.
Bănci-Asigurări / 1 iulie, 13:53

BRD, desemnată pentru al zecelea an consecutiv cea mai bună bancă de custodie din ţara noastră

BRD Groupe Societe Generale a fost desemnată „Best Sub-Custodian Bank in Romania” de către publicaţia americană Global Finance, pentru al zecelea an consecutiv, în cadrul competiţiei internaţionale „Best Sub-Custodian Bank Awards”, potrivit unui comunicat BRD.

Premiul confirmă poziţia de lider a BRD pe piaţa serviciilor de custodie din România şi recunoaşte excelenţa operaţională, capacitatea de inovare şi adaptarea la cerinţele investitorilor instituţionali.

„Suntem onoraţi să primim acest premiu pentru al zecelea an consecutiv. Este o validare a eforturilor noastre constante într-un context global din ce în ce mai complex”, a declarat Claudiu Cercel, Director General adjunct şi coordonator al activităţilor de Pieţe Financiare din cadrul BRD.

La rândul său, Claudia Gabriela Ionescu, Directorul Direcţiei Titluri, a subliniat contribuţia echipei: „Este o recunoaştere meritată a excelenţei colective, care consolidează încrederea clienţilor noştri şi reputaţia solidă a BRD pe piaţa serviciilor de custodie.”

Selecţia realizată de Global Finance a avut la bază o analiză a performanţei instituţiilor financiare în perioada ianuarie-decembrie 2024, luând în calcul calitatea relaţiei cu clienţii, eficienţa operaţiunilor post-decontare, competitivitatea preţurilor, platformele tehnologice, planurile de continuitate a activităţii şi conformitatea cu reglementările locale. Au fost incluse şi opiniile clienţilor care utilizează serviciile de custodie.

Opinia Cititorului ( 3 )

Acord

Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

  1. Super!

    Acord

    Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

    Ceva premiu inventat pt Brd...

    Ma gandesc ca va creste pretul peste 2 lei la asa rezultate...

    Acord

    Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

    1. Da, au inventat americanii de la Global Finance un premiu pentru BRD si alte 100 de banci din toata lumea. Fix de pretul actiunilor ii intereseaza pe cei de la BRD. Om bun, daca in capul tau nu e decat rumegus, lasa-te de bursa, baga banii in pacanele sau altceva, bursa nu e de tine. Nici Bursa de Valori, nici ziarul Bursa, ca se pare ca nu intelegi nimic din ce citesti.

      Acord

      Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

01 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0772
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.2958
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4517
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9171
Gram de aur (XAU)Gram de aur462.1098

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
letapeseries.com
ccib.ro
aiiro.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb