CC a autorizat preluarea a patru magazine Prodas de către Mega Image

C.P.
Ziarul BURSA #Companii / 22 iulie 2009

Consiliul Concurenţei (CC) a autorizat preluarea de către SC Mega Image SRL a activităţii de comerţ cu amănuntul desfăşurată în patru magazine "Prodas Holding Supermarket", aparţinând Mialan Comimpex SRL.

În urma analizei concentrării economice notificate s-a constatat că, deşi aceasta conduce la suprapuneri pe orizontală ale activităţilor de comerţ cu amănuntul de produse de consum curent aparţinând Mega Image şi Mialan în Bucureşti, efectele asupra mediului concurenţial nu sunt semnificative şi nu conduc la crearea sau consolidarea unei poziţii dominante a achizitorului pe piaţă.

"Mega Image" activează pe piaţa comerţului cu amănuntul de produse de consum curent prin magazine nespecializate în Bucureşti, Constanţa şi Ploieşti. Aceasta face parte din grupul Delhaize, care are activităţi în Belgia,

Grecia, SUA, Indonezia.

Mialan Comimpex SRL este o societate comercială activă pe piaţa comerţului cu amănuntul de produse de consum curent din Bucureşti încă din anul 2005.

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
fngcimm.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro5.0730
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4781
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4280
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0028
Gram de aur (XAU)Gram de aur476.6088

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
tibco.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
antiquemarket.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb