"Class IT" estimează afaceri de 1,5 milioane euro anul acesta

N.I.
Ziarul BURSA #Companii #IT / 31 octombrie 2007

Class IT, prima companie de outsourcing IT cu capital integral românesc, dedicată exclusiv companiilor din România, estimează afaceri de 1,5 milioane euro anul acesta, de trei ori mai mult faţă de anul precedent, a anunţat marţi compania.

Compania a fost înfiinţată în anul 2001 şi oferă servicii IT privind consultanţa în achiziţia şi furnizarea de echipamente, dezvoltarea de software de management a întreprinderii (ERC), relaţii cu clienţii (CRM) şi prezenţă online (WEB).

Class IT vizează prima poziţie în piaţa de outsourcing până în 2010. Compania a înregistrat o cifră de afaceri pentru 2006 de peste 500.000 de euro, iar în anul 2005 cifra de afaceri din externalizare IT a atins suma de 200.000 de euro.

În prezent, printre cei peste 60 de clienţi ai companiei Class IT se numără Rompetrol, Generali Asigurări, Elite România, Sema Real Estate, Sanoma Hearst România, Bosch, Urbis şi Tinadco Systems.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
40 de nopţi albe
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2384
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5850
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6619
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1574
Gram de aur (XAU)Gram de aur599.6219

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb