"Deutsche Telekom" şi-ar putea vinde diviziile din Marea Britanie şi Olanda

ALINA VASIESCU
Ziarul BURSA #Internaţional / 18 aprilie 2012

"Deutsche Telekom" AG, cea mai mare companie de telefonie din Europa, şi-ar putea vinde diviziile din Marea Britanie şi Olanda, anul viitor, în cadrul unei strategii de conservare a dividendelor şi creştere a investiţiilor în SUA, potrivit Financial Times Deutschland.

Surse apropiate companiei au declarat, citate de publicaţia germană, că "Deutsche Telekom" a mai analizat vânzarea celor două sucursale, însă a decis să dea timp managementului local să cosolideze rezultatele financiare, urmând să ia o decizie în 2013. Rezultatele diviziilor vor fi evaluate la reuniunea anuală de strategie a conducerii "Deutsche Telekom", programată pentru această vară.

Oficialii operatorului de telefonie au refuzat să comenteze informaţiile apărute în Financial Times Deutschland.

Pe de altă parte, unele surse citate de agenţia Reuters afirmă că "Deutsche Telekom" ia în calcul lansarea unei oferte de preluare pentru compania de cablu "Tele Columbus".

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

02 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3851
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3330
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8378
Gram de aur (XAU)Gram de aur460.2343

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb