Energie

5 noiembrie 2017
Andrei Gerea şi Răzvan Nicolescu, chemaţi săptămâna viitoare la audieri

Andrei Gerea şi Răzvan Nicolescu, chemaţi săptămâna viitoare la audieri

A.S.Ziarul BURSA #Companii / 3 noiembrie 2017

Comisia de anchetă va chema la audieri joia viitoare doi foşti miniştrii ai Energiei, Răzvan Nicolescu şi Andrei Gerea, pe preşedintele Consiliului Concurenţei, Bogdan Chiriţoiu, reprezentanţi ai marilor şi micilor consumatori de energie şi gaze din România, precum şi companiile Nuclearelectrica şi Transgaz, care nu s-au prezentat săptămâna trecută.

"Riscul să nu avem gaze suficiente la iarnă pentru toţi consumatorii este real"

DEPUTATUL PNL LUCIAN BODE:"Riscul să nu avem gaze suficiente la iarnă pentru toţi consumatorii este real"

ANCUŢA STANCIUZiarul BURSA #Companii / 3 noiembrie 2017

"Furnizorii sunt obligaţi să ofere neîntrerupt energie electrică şi gaze naturale către toţi consumatorii"  

Comisia parlamentară de anchetă ANRE solicită Consiliului Concurenţei şi ANRE să investigheze preţul gazelor

Eric Stab: "Guvernul trebuie să-şi actualizeze planul de urgenţă"

Continuitatea în alimentare cu energie electrică şi gaze naturale a consumatorilor în România depinde de vreme, dar mai ales de vremuri, ne-a declarat deputatul PNL Lucian Bode, membru în Comisia de anchetă a activităţii ANRE, după audierile de ieri ale furnizorilor şi distribuitorilor din energie, respectiv companiile Electrica, Enel, CEZ România, ENGIE România, E.ON România.

"Competiţia între bursele de gaze este benefică pentru mediul de afaceri"

CRISTIAN PÂRVAN, PIAROM:"Competiţia între bursele de gaze este benefică pentru mediul de afaceri"

Andreea CuzubZiarul BURSA #Companii / 3 noiembrie 2017

Mediul de afaceri ar beneficia dacă ar exista o competiţie între platformele de tranzacţionare a gazelor, a declarat, ieri, Cristian Pârvan, preşedintele Patronatului Investitorilor Autohtoni, criticând, astfel, amendamentele aduse de Comisia de Industrii proiectului de lege de modificare a Ordonanţei de Urgenţă 64/2016 privind gazele naturale.

Fostul europarlamentar Sebastian Bodu a dat în judecată Transelectrica

Fostul europarlamentar Sebastian Bodu a dat în judecată Transelectrica

Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 3 noiembrie 2017

Compania Naţională de Transport al Energiei Electrice Transelectrica a anunţat ieri că fostul europarlamentar Sebastian Bodu a dat în judecată societatea, iar acesta cere emiterea unei ordonanţe preşedinţiale împotriva Transelectrica, prin care să se dispună suspendarea unei hotărâri a Adunării Generale a Acţionarilor până la soluţionarea definitivă a acţiunii în anulare pe dreptul comun.

AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA
<< mai multe ştiri >>
Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

13 Iun. 2025
Euro (EUR)Euro5.0320
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3665
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3715
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9148
Gram de aur (XAU)Gram de aur480.7983

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
letapeseries.com
aiiro.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo