Iliescu, împotriva apropierii luiGuşă şi a Lavinei Şandru de PSD

A.G.R.
Ziarul BURSA #Politică / 27 martie 2009

Preşedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, a declarat, ieri, că se opune încercărilor unor persoane din conducerea PSD de "apropiere şi de atragere a lui Cozmin Guşă şi a Laviniei Şandru spre partid".

Ion Iliescu a explicat: "Au stârnit comentarii reticenţele mele faţă de încercările unor persoane din conducerea PSD de apropiere şi atragere a lui Cozmin Guşă şi a Laviniei Şandru. Nu am înţeles argumentele, de ce sunt atât de importante aceste personaje care nu au reuşit nimic în plan politic şi care au avut, de-a lungul timpului, poziţii ostile faţă de PSD".

Potrivit Agerpres, fostul pre­şedinte a subliniat că s-a opus şi se va opune unor asemenea tentative, "care nu sunt deloc încurajatoare, ba chiar jignitoare pentru mi­litanţii PSD"

Cozmin Guşă este în prezent consilier al PSD pe zona Ardealului, iar Lavinia Şandru ar putea figura pe lista candidaţilor social-democraţi la europarlamentare.

Teoria dobâzii
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

11 Mai. 2026
Euro (EUR)Euro5.2222
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4371
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6989
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0355
Gram de aur (XAU)Gram de aur664.7713

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Citeste suplimentul
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb