Intercontinental România a afişat o pierdere de 2,32 milioane lei

N.I.
Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 20 mai 2008

Intercontinental România a afişat la finalul primelor trei luni ale acestui an o pierdere de 2,32 milioane lei, în contextul în care cheltuielile companiei au crescut în primul trimestru cu 35,34% faţă de perioada similară a anului trecut, potrivit unui comunicat trimis ieri pieţei Rasdaq.

Veniturile companiei au fost în primul trimestru al anului curent de 13,61 milioane lei (3,69 milioane euro), în creştere uşoară, de doar 0,5%, faţă de cele din perioada similară a anului trecut, când încasările societăţii au fost de 13,55 milioane lei. În acelaşi timp, cheltuielile companiei au sporit în primul trimestru cu 35,34%, la 15,93 milioane lei (4,31 milioane euro), de la 11,77 milioane euro, cheltuielile înregistrate de societate în primele trei luni ale anului trecut.

În primul trimestru din 2007, compania înregistrase un profit net de 1,59 milioane lei.

Compania are un capital social de 83,35 milioane lei, divizat în 833,54 milioane acţiuni, cu o valoare nominală de 0,10 lei. Principalii acţionari ai companiei sunt RHIC Holdings SA cu 49,12% din capitalul social şi Lido SA cu 11,89%.

Titlurile Intercontinental România se tranzacţionează la categoria de bază a pieţei Rasdaq, sub simbolul RCHI. Capitalizarea companiei este de 154,2 milioane lei (42,43 milioane euro), conform cotaţiei de 0,185 lei, stabilită în şedinţa de ieri.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Harta noii economii fragmentate
rominsolv.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

18 Feb. 2026
Euro (EUR)Euro5.0941
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3046
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5765
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8422
Gram de aur (XAU)Gram de aur679.8250

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
oaer.ro
greenppa.ro
disb.ro
tophotelawards.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
solarenergy-expo.ro
thediplomat.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb