John Fleming: Primul lot de autovehicule produse la Craiova va fi distribuit dealerilor din ţară

F. A.
Companii #Auto / 8 septembrie 2009

Preşedintele Ford Europa, John Fleming, a declarat azi, la Craiova, că primul autovehicul produs aici va fi donat Spitalului Municipal Craiova, urmând ca restul maşinilor din primul lot să fie trimise distribuitorilor Ford din toată ţara, transmite corespondentul NewsIn.

Fleming a mai spus că investiţiile în fabrica de la Craiova vor continua, suma alocată urmând să fie de 775 de milioane de euro. "Astăzi se marchează o nouă etapă în istoria fabricii de la Craiova. Acest eveniment demonstrează clar că avem intenţia să ne ţinem promisunile pe care ni le-am luat. Această unitate este comparabilă cu orice altă unitate de farbicaţie din lume", a adăugat el.

Preşedintele Ford Europa a precizat că primul autovehicul Ford produs la Craiova va fi donat Spitalului Municipal Craiova şi că restul maşinilor din primul lot vor fi trimise la dealerii din ţară.

"Aş dori să spun că aici, la Craiova, se va construi o nouă maşină mică, despre care nu vă spun nimic, dar este un proiect deosebit. Tot ceea ce vă pot spune este că nu va fi nici Ford Fiesta, nici Ford Ka. Fiţi cu ochii pe noi", a menţionat Fleming.

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

17 Iun. 2025
Euro (EUR)Euro5.0263
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3478
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3505
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8911
Gram de aur (XAU)Gram de aur472.9534

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
letapeseries.com
aiiro.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb