Mondelez foloseşte un nou instrument de inteligenţă artificială generativă pentru a reduce costurile de marketing

A.F.
Internaţional / 27 octombrie, 08:02

Mondelez foloseşte un nou instrument de inteligenţă artificială generativă pentru a reduce costurile de marketing

Producătorul de biscuiţi Oreo, Mondelez International, va implementa un nou instrument de inteligenţă artificială generativă care ar putea reduce costurile de producţie pentru conţinutul de marketing cu 30% până la 50%, a declarat un director al companiei pentru Reuters.

Instrumentul a fost dezvoltat în colaborare cu Publicis Groupe şi Accenture şi ar putea fi capabil să creeze spoturi TV gata de difuzare până în sezonul sărbătorilor de anul viitor, dar şi pentru Super Bowl 2027, potrivit lui Jon Halvorson, vicepreşedinte global pentru experienţa consumatorilor la Mondelez. Compania a investit deja peste 40 de milioane de dolari în proiect.

Mondelez, care produce branduri precum Oreo, Milka, Cadbury şi Chips Ahoy, foloseşte deja conţinut creat de AI pe reţelele sociale pentru promovarea unor produse în SUA şi Germania. În noiembrie, Oreo va utiliza noul instrument pentru paginile sale de produse de pe Amazon şi Walmart.

Ca măsură de siguranţă, fiecare material generat este verificat de oameni, iar compania are reguli stricte privind evitarea conţinutului manipulator, stereotipurilor sau promovării obiceiurilor alimentare nesănătoase.

Opinia Cititorului ( 1 )

  1. sa vanda in continuare in rusia ,singurul produs pe care il consumam rar era Toblerone ,nici de la Unilever nimic .milka nu este ciocolata este un conglomerat de zahar,

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

14 Noi. 2025
Euro (EUR)Euro5.0847
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3768
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5259
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7545
Gram de aur (XAU)Gram de aur586.6515

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targuldeturism.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb