RASDAQ "Concas" Buzău, cel mai mare rulaj

Ştefania Ciocîrlan
Ziarul BURSA #Piaţa de Capital #Jurnal Bursier / 24 ianuarie 2011

"Concas" Buzău, cel mai mare rulaj

Acţiunile "Concas" Buzău (simbol CONK) au făcut, vineri, obiectul unei tranzacţii în sumă de 35.886 lei, acesta fiind cel mai mare rulaj de pe Rasdaq, lichiditatea totală a pieţei rificându-se la 1,23 milioane lei.

Ionel Gagu, directorul general al companiei, a raportat cumpărarea celor 11.962 de titluri CONK, reprezentând 1,67% din capitalul social al emitentului, în schimbul unui preţ de 3 lei/unitate, în scădere cu 75% faţă de precedentul.

"Metal Somet" Buzău controlează 50,43% din acţiunile societăţii, în timp ce SIF "Transilvania" are o participaţie de 47,2%.

Societatea construieşte clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale şi dispune de un capital social de 1.783.382,50 lei, divizat în acţiuni cu valoarea nominală de 2,5 lei/unitate.

Vineri, indicele Rasdaq-C, care arată evoluţia acţiunilor de pe piaţă, a pierdut 0,54%, coborând la 1.763,25 puncte.

Indicele Raq-I, care reflectă oscilaţia acţiunilor de la categoria întâi, s-a apreciat cu 0,81%, la 1.546,41 puncte, iar Raq-II, care indică preţul acţiunilor de la categoria a doua, a urcat cu 0,08%, la 3.101,83 puncte.

Acţiunile "Mecanica" Sighetul Marmaţiei s-au scumpit cu 8,8%, la 11 lei/unitate, în urma unor schimburi de 24.198 lei. Cele 2.224 de acţiuni transferate au avut preţuri între 8 şi 11 lei/unitate. Societatea are un capital social de 1.466.422,5 lei, valoarea nominală a unei acţiuni fiind de 2,5 lei. Vasile Prodan este acţionarul principal al "Mecanica", cu o deţinere de 67,31% din titluri. Compania fabrică şuruburi, buloane şi alte articole filetate.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

04 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0600
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.2961
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4155
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8673
Gram de aur (XAU)Gram de aur460.7924

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
ccib.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb