Siegfried Mureşan: PSD a creat problema, acum încearcă să blocheze soluţia

L.B.
Politică / 28 iulie, 13:48

Siegfried Mureşan: PSD a creat problema, acum încearcă să blocheze soluţia

Europarlamentarul PNL Siegfried Mureşan a declarat că PSD a creat problema şi acum încearcă să blocheze soluţia, susţinând că PSD spune că susţine PNRR, dar încearcă să blocheze în instanţă un jalon de aproape un miliard de euro, potrivit unei postări publicate pe pagina sa de Facebook.

Mureşan a precizat că ani la rând, guvernele PSD au amânat reformele din PNRR şi au pus în pericol miliarde de euro, iar Guvernul Bolojan a început să recupereze întârzierile, dar PSD a demis Guvernul împreună cu AUR, a transmis sursa citată.

Europarlamentarul PNL a subliniat că acum PSD încearcă să blocheze inclusiv măsurile prin care România poate recupera întârzierile şi poate salva fondurile europene, iar miza nu este una politică, ci o reprezintă investiţiile în spitale, şcoli, infrastructură şi modernizarea României, conform informaţiilor distribuite.

Siegfried Mureşan a afirmat că sunt bani europeni de care românii au nevoie şi pe care nu ne permitem să-i pierdem, iar România are nevoie de reforme, investiţii şi responsabilitate, în timp ce PSD oferă din nou doar blocaje, procese şi calcule politice, a încheiat europarlamentarul, potrivit postării publicate pe Facebook.

Opinia Cititorului ( 1 )

Acord

Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

  1. După 3 luni de la demitere este evident pentru oricine că Bolojean e problema. :

    Democrația mimată trebuie.... mimată, altfel nu mai e nici democrație mimată. : 

    Acord

    Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

40 de nopţi albe
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

28 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2310
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.6050
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6151
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1178
Gram de aur (XAU)Gram de aur596.5952

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb