SIF Transilvania îşi propune să obţină un profit de 55 milioane lei, în 2009

F.A.
Piaţa de Capital / 9 martie 2009

Conducerea SIF Transilvania (SIF3) şi-a propus să obţină anul acesta un profit net de 55 milioane lei, cu 42% mai mic decât cel din anul trecut, în condiţiile în care şi 2009 se anunţă a fi un an defavorabil pieţei de capital, potrivit convocatorului publicat pe site-ul SIF3.

SIF Transilvania (SIF3) a încheiat anul 2008 cu un profit net de 94,68 milione lei (25,73 milioane euro), în scădere cu 14%, faţă de 2007 în condiţiile în care nu a luat în calcul deprecierile de active. Firma şi-a redus cheltuielile cu 41%.

Societatea estimează pentru acest an venituri totale de 107,7 milioane lei, cu 26% mai mici decât în 2008, când acestea s-au cifrat la 145,77 milioane lei. De asemenea, SIF Transilvania se aşteaptă ca nivelul costurilor din 2009 să urce cu 19,2%, până la 50,7 milioane lei, faţă de nivelul de 42,53 milioane lei consemnate anul trecut.

veolia.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

24 Dec. 2025
Euro (EUR)Euro5.0890
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3140
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4821
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8317
Gram de aur (XAU)Gram de aur622.5801

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
phoeniciahotels.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Mozart
Schlumberger
phoeniciahotels.ro
raobooks.com
cofetariiledelice.ro
leonidas-universitate.ro
Viva
metalshow-tib.ro
hiperambrozia.com
le-chateau.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb