tbi bank oferă până la 8% pe an dobândă la depozite in lei

I.S.
Comunicate de presă / 13 mai

tbi bank oferă până la 8% pe an dobândă la depozite in lei

tbi bank majorează dobânzile pentru depozitele pe termen scurt, ajutându-şi clienţii să-şi protejeze economiile într-un climat marcat de incertitudine, conform unui comunicat tbi bank.

Cu o inflaţie încă ridicată şi o instabilitate politică care influenţează încrederea în piaţă, tot mai mulţi români caută soluţii sigure şi avantajoase pentru economisire. Astfel, tbi bank lansează o ofertă promoţională pentru depozitele în lei, pentru persoane fizice, constituite pe o perioadă de o lună, cu o dobândă anuală de 8%. Oferta este valabilă până la finalul lunii mai, cu posibilitatea de a fi extinsă.

Conform tbi bank, depozitul în lei pe o perioadă de 3 luni oferă acum o dobândă de 7% pe an, iar contul de economii în lei ajunge la o dobândă anuală de 7,5%, oferind clienţilor flexibilitatea de a câştiga dobândă zilnic şi de a avea acces complet la fonduri în orice moment.

Potrivit sursei, prin această actualizare, tbi răspunde nevoii reale a clienţilor de a economisi inteligent şi eficient, cu soluţii adaptate atât celor care vor flexibilitate, cât şi celor care caută stabilitate pe termen mai lung.

"Într-un context economic plin de incertitudini, oamenii au nevoie de soluţii sigure şi transparente pentru a-şi proteja economiile. Le oferim clienţilor noştri opţiuni clare, fie că preferă un depozit clasic sau flexibilitatea unui cont de economii - cu dobânzi atractive şi fără costuri ascunse", a declarat Lukas Tursa, Executive Director la tbi bank.

Toate produsele sunt disponibile atât online, cât şi în agenţiile tbi, fără comisioane de deschidere sau administrare. Dobânda este acordată chiar şi în cazul retragerii anticipate, iar clienţii care aleg reînnoirea automată si capitalizarea dobânzii pot reinvesti cu uşurinţă.

Opinia Cititorului

Acord

Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

13 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro5.0991
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5894
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4568
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0646
Gram de aur (XAU)Gram de aur480.3618

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
aicps.ro
tibco.ro
energyexpo.ro
ccib.ro
antiquemarket.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb