Trump, dispus să medieze un summit de pace între Zelenski şi Putin în Turcia

I.S.
Internaţional / 2 iunie

Trump, dispus să medieze un summit de pace între Zelenski şi Putin în Turcia

Preşedintele american Donald Trump rămâne 'pregătit' să se întâlnească în Turcia cu omologii săi ucrainean Volodimir Zelenski şi rus Vladimir Putin, a declarat purtătoarea sa de cuvânt, Karoline Leavitt, relatează Agerpres.

Trump 'a spus deja că este pregătit, dacă se ajunge acolo, dar vrea ca cei doi lideri şi ambele părţi să vină împreună la masa negocierilor', a spus ea presei.

Declaraţia survine după ce liderul turc Recep Tayyip Erdogan a propus din nou un summit de acest tip, la sfârşitul unei întâlniri între delegaţiile rusă şi ucraineană luni la Istanbul.

Opinia Cititorului ( 6 )

  1. Du-te si culca-te, Orange man. Ai mintit poporul trumpist de prea multe ori. Niciun sef de stat sanatos la cap, fie din est, fie din vest, nu are incredere in ce spui tu.

    Un razboi nu se poate incheia PAT.Istoria nu isi aduce aminte decit de invingatori . O intilnire de acest fel in trei T-Z-P nu poate avea loc decit daca treburile sunt deja incheiate .Altfel se fac de ris toti trei .

    S a mai pus pe buna dreptate intrebarea:

    poate Erdogan sa asigure securitatea lui Trump si Putin, pe care criminalul dictator drogat tare i ar mai asasina, ca la asta se pricepe, la cat a furat dictatorul nelegitim minimum 250 de miliarde, el poate sa plateasca oricat unor asasini pleava si mizeria lumii, el are din astia chiar la el acolo destui platiti cu banii nostri,

    ar lua chiar unii de la el de acolo, dar pe moment nu poti sa i misti ca se incruciseaza cu ucrainiencele sa i faca carne de tun actorasului, ele nu mai au altii dupa ce prin grija lui Zele peste 1.000.000 de soldati ucrainieni au fost sfartecati de rusi si zac pe campuri  

    1. Il supraestimezi pe Zelenski!

    Ca sa impiedice aceasta mediere si avansul tratativelor s a desfasurat operatiune asta de atac in adincime , evident stia si zele ca vor urma bombardamente de represalii, vor fi lovite case, mor oameni civili si.... iese cu lamentari la diferitele summituri etc! Adica aceeasi politica de pina acum, care a distrus poporul Ucrainean!

    Singura mediere zdravana la cap este ca Zelea sa accepte conditiile Rusiei, ca sa se termine dracului razboiul. Situatia din teren este clara, Rusia a castigat razboiul, cine nu vede asta, e un bou! Daca nu capituleaza, Ucraina pierde si Odesa, ceea ce ar fi chiar dezastru. Zelea si-a facut praf tara dintr-o ambitie prosteasca.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
Conferinţa BURSA “Piaţa financiar-bancară 2025”
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

04 Iun. 2025
Euro (EUR)Euro5.0558
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4398
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3903
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0092
Gram de aur (XAU)Gram de aur479.8636

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
ccib.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
letapeseries.com
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb