Preşedintele american Donald Trump a declarant, vinery, într-o conferinţă de presă la Casa Albă, că nu are în vedere să plaseze Statele Unite în izolare în lupta împotriva pandemiei noului coronavirus, relatează AFP.
"Eu nu cred că vom considera asta necesar vreodată", a declarat Trump
"Asta s-a făcut în California, s-a făcut la New York, sunt două puncte fierbinţi. Dar dacă mergeţi în Midwest sau altundeva, ei se uită la toate astea la televizor şi nu au aceleaşi probleme", a adăgat el.
La rândul său, şeful diplomaţiei americane Mike Pompeo a anunţat că frontiera dintre Statele Unite şi Mexic urma să fie închisă tuturor călătoriilor neesenţiale, ca cea cu Canada.
"Statele Unite şi Mexicul au decis să interzică călătoriile neesenţiale la frontiera noastră comună", a declarat Pomepo.
El a îndemnat China din nou, vineri, "să împărtăşească cu întreaga lume" informaţiile de care dispune cu privire la noul coronavirus, reiterându-şi "criticile" cu privire la lipsa transparenţei iniţiale a Beijingului.
1. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 21.03.2020, 11:24)
China nu impartaseste cu toata lumea informatiile despre coronavirus,pandemie pornita de la ei?Ce au de ascuns?Pana acum nu-i suspectam insa daca ascund informatii inseamna ca au scapat virusul din laborator!Auzi,lumea moare,totul porneste de la tine si tu ascunzi informatii!
2. Vor spune/vom afla ToT..?
(mesaj trimis de ¿~¿~¿ în data de 21.03.2020, 15:13)
/ 1 /...Despre piața Tienanmen 1989( au trecut 31 de ani) se știe tot.? , au împărtășit TOT.?... . /2 / . Admițând că virusul a fost ""creat"" prin - Atacul unui liliac asupra unui șarpe, se va spune dacă aceștia doi erau născuți în natură, erau 'get beget' ai pădurii.?! E posibil ca unul dintre ei, născut în centrul de cercetare drept cobai, a evadat cumva de acolo și s-a refugiat pe... meleagurile înaintașilor săi. . /3 /. Au cerut scuze, a fost demis și pedepsit acel diplomat chinez.? ; care a dat vina pe militarii americani ( sportivi sub acoperire.!) care ar fi.....
2.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 2)
(mesaj trimis de anonim în data de 21.03.2020, 16:17)
Daca Vor spune/vom afla ToT...adica daca chinezii au hotarit sa se impuste in picior ca sa moara americanii esti multumit ???
Comenteaza mai sintetic si ascute gindurile alea ca de scris despre ciuperci putrezite ma pricep si eu. Scrie mai inteligent inteligibilule !
3. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 21.03.2020, 19:28)
Daca nu spun tot in legatura cu virusul inseamna ca vor sa fie ei primii care creeaza vaccinul.Eu iti dau boala,eu iti dau leacul dar pe bani.
4. fără titlu
(mesaj trimis de acestinebuni în data de 22.03.2020, 15:41)
din ciclul "acesti nebuni care conduc planeta"........
5. fără titlu
(mesaj trimis de B.A în data de 22.03.2020, 22:37)
Diliul ăsta a fost pus cu un scop.sa ne aducem aminte de jr