Vânătoarea în Deltă ar putea fi interzisă

F.A.
Ziarul BURSA #Companii #Agro-alimentar / 2 iulie 2009

Preşedinta Comisiei pentru administraţie publică, amenajarea teritoriului şi echilibru ecologic din Camera Deputaţilor, Sulfina Barbu, ar interzice vânătoarea în Rezervaţia Biosferei Delta Dunării, informează Agerpres.

Sulfina Barbu a declarat: "În acest moment, în Rezervaţia Biosferei Delta Dunării este permisă vânătoarea, dar eu aş fi de acord numai cu vânătoarea de necesitate într-o asemenea zonă. În viziunea mea, ca om de mediu, aş propune interzicerea vânătorii în perimetrul Rezervaţiei, dar aici trebuie să vedem toate punctele de vedere ale colegilor".

Prezentă la Tulcea, unde a avut loc şedinţa comună a Comisiei pentru administraţie publică şi a Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară şi servicii specifice din Camera Deputaţilor, parlamentarul democrat-liberal a menţionat că noua lege a Administraţiei Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării (ARBDD) este încă în dezbatere.

În proiectul de modificare a legii nr. 82 din 1993, potrivit sursei, vânătoarea va fi permisă conform planului de management al Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării (RBDD).

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
fngcimm.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

22 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro5.0564
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4749
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4163
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9985
Gram de aur (XAU)Gram de aur476.1060

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
tibco.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
antiquemarket.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb