Cosmote România a raportat pentru T1 din 2009 un profit de peste 13 milioane euro

F. A.
Companii #Telecomunicaţii / 7 mai 2009

Cosmote România a raportat pentru primul trimestru al acestui an un profit înainte de deprecieri şi amortizări (EBITDA) de circa 13 milioane euro şi o creştere a numărului de clienţi cu 44%, comparativ cu aceeaşi perioadă a anului trecut, potrivit unui comunicat transmis azi de companie.

"Pe parcursul primului trimestru al anului 2009, compania a raportat un rezultat EBITDA pozitiv de peste 13 milioane euro, comparativ cu o valoare de 7,07 milioane în aceeaşi perioadă a anului 2008", a declarat directorul financiar al Cosmote România, Konstantinos Apostolou.

În plus, potrivit comunicatului, numărul utilizatorilor Cosmote a crescut cu 44,1% comparativ cu primul trimestru al anului 2008, în prezent ajungând la peste 6,1 milioane, ce corespunde unei cote de piaţă de 23%.

De asemenea, ponderea abonaţilor a ajuns la 20% din totalul clienţilor, înregistrând un avans de 62% comparativ cu primul trimestru al anului 2008.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

cristim.ro
Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

20 Oct. 2025
Euro (EUR)Euro5.0890
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3632
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5040
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8595
Gram de aur (XAU)Gram de aur598.0182

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
hipo.ro
immromania.eu
world-nuclear-exhibition.com
romexpo.ro
romexpo.ro
targuldeturism.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb