Mediu

10 septembrie 2016

MINISTERUL ECONOMIEI: "Curtea de Justiţie a UE a constatat că România a încălcat legislaţia comunitară de mediu în privinţa Moldomin"

Ziarul BURSA #Companii / 22 iulie 2016

Curtea de Justiţie a Uniunii Europene a pronunţat, joi, o hotărâre în care constată că România a încălcat legislaţia comunitară de mediu, prin neluarea măsurilor necesare în scopul prevenirii poluării cu praf pe suprafaţa iazului Boşneag-extindere, aflat în proprietatea privată a statului şi în administrarea societăţii Moldomin Moldova Nouă, se arată într-un comunicat al Ministerului Economiei.

"CJUE a constatat că România a încălcat legislaţia comunitară de mediu în privinţa Moldomin"

MINISTERUL ECONOMIEI:"CJUE a constatat că România a încălcat legislaţia comunitară de mediu în privinţa Moldomin"

Mina IrinaZiarul BURSA #Miscellanea / 21 iulie 2016

Curtea de Justiţie a Uniunii Europene (CJUE) a pronunţat, astăzi, o hotărâre în care constată că România a încălcat legislaţia comunitară de mediu, prin neluarea măsurilor necesare în scopul prevenirii poluării cu praf pe suprafaţa iazului Boşneag-extindere, aflat în proprietatea privată a statului şi în administrarea societăţii Moldomin Moldova Nouă, potrivit unui comunicat al Ministerului Economiei.

AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA

Incendiu în Parcul Văcăreşti

Andrei StanMiscellanea / 16 iulie 2016

Un incendiu de vegetaţie uscată, izbucnit astăzi în Parcul Natural Văcăreşti, a fost localizat şi se intervine pentru stingerea ultimelor focare, au informat oficiali ISU Bucureşti.

Dezastrele naturale "costă tot mai puţin"

Dezastrele naturale "costă tot mai puţin"

O.D.Ziarul BURSA #Miscellanea / 6 ianuarie 2016

Pierderile economice cauzate de dezastrele naturale sunt tot mai mici în ultimii ani. Dincolo de intensitatea fenomenelor, care evident că nu este aceeaşi an de an, este evident că oamenii reuşesc să limiteze tot mai mult proporţiile dezastrelor.

<< mai multe ştiri >>

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

digi.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

19 Dec. 2025
Euro (EUR)Euro5.0896
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3449
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4650
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8140
Gram de aur (XAU)Gram de aur604.5466

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Mozart
Schlumberger
raobooks.com
cofetariiledelice.ro
leonidas-universitate.ro
Viva
metalshow-tib.ro
hiperambrozia.com
le-chateau.ro
novaplus.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo