Preţul petrolului, mixt, pe bursele din Asia

F. A.
Materii Prime / 29 mai 2012

Preţurile petrolului au închis mixt în dimineaţa această pe pieţle asiatice, prinse între preocupările legate de criza datoriilor din zona euro şi teama de întreruperi de aprovizionare din Orientul Mijlociu, conform surselor de presă.

Un baril de ţiţei "light" (WTI) brut pentru livrare în luna iulie a câştigat 23 de cenţi ajungând la 91,09 dolari.

Preţul ţiţeiul Brent din Marea Nordului, cu scadenţă în aceeaşi lună, s-a depreciat cu 10 cenţi, ajungând să coste 107,01 dolari.

Analiştii de la Barclays Capital au opinat: "Preţul petrolului va rămâne sub presiune (...) din cauza lipsei de măsuri concrete din partea factorilor de decizie europeni cu privire la criza Greacia".

Piaţa este, de asemenea, îngrijorată de faptul că Spania este obligată să caute ajutor în exterior pentru a-şi salva băncile.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comandă “Constituţia Libertăţii „E” “Citeste “Constituţia Libertăţii „E” “Read SUPPLEMENT BURSA THE CONSTITUTION OF LIBERTY „E” “
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

27 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2588
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5161
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6046
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1316
Gram de aur (XAU)Gram de aur665.4259

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
explorebucharest.ro
aiee.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb