SURSE: BNR îşi reduce numărul de angajaţi în teritoriu

F.A.
Ziarul BURSA #Bănci-Asigurări / 10 noiembrie 2010

Banca Naţională va disponibiliza majoritatea angajaţilor care lucrează în sucursalele teritoriale, cei mai mulţi de la supraveghere bancară, întrucât această activitate se face aproape exclusiv la nivel central, sus-ţin surse din cadrul instituţiei, citate de Mediafax.

"O parte dintre angajaţii din teritoriu care nu vor mai lucra la supraveghere vor fi relocaţi în structurile departamentului de statistică, unde este nevoie de personal suplimentar pentru activitatea de diseminare", au precizat sursele citate.

Procesul de restructurare nu este definitivat, dar, în principiu, nu vor exista disponibilizări şi în centrala BNR, au mai susţinut sursele citate.

Banca Naţională are 20 de sucursale, dintre care majoritatea sunt calificate sucursale de grad II, trei sunt sucursale de grad I - Timiş, Cluj şi Iaşi, iar sucursala municipiului Bucureşti are un regim special, fiind cea mai mare unitate teritorială.

Banca centrală a început încă din 2000 un program de restructurare, când au fost desfiinţate toate agenţiile teritoriale, concomitent cu închiderea unor sucursale judeţene, a căror activitate a fost preluată de alte sucursale judeţene.

Opinia Cititorului ( 1 )

  1. ... si il mareste pe cel din Centrala ?

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

02 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3851
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3330
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8378
Gram de aur (XAU)Gram de aur460.2343

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb