Energie

18 decembrie 2017
Un ministru cu efect devastator: ministrul energiei

VOCIUn ministru cu efect devastator: ministrul energiei

GABRIEL DUMITRAŞCUZiarul BURSA #Companii / 18 decembrie 2017

"Principalul meu criteriu de evaluare pentru toţi managerii şi Consiliile de administraţie pe care îi numesc va fi acela legate de investiţii, nu cifră de afaceri, nu profitabilitate. Dă bine când mergem la petreceri şi simpozioane şi luăm diplome dar nu investim nimic ca să mărim cifra de afaceri şi profitul", a declarat Toma Petcu, ministrul energiei, în cadrul dezbaterilor pentru aprobarea bugetului din comisiile reunite de buget-finanţe.

Transgaz vrea să se asocieze cu Regasificadora del Noroeste, ca să participe la privatizarea DESFA

ADINA ARDELEANUZiarul BURSA #Companii / 15 decembrie 2017

Acţionarii "Transgaz" au fost convocaţi, pe 18 ianuarie, să aprobe asocierea cu "Regasificadora del Noroeste" SA din Spania, în vederea participării în etapa a doua a procesului de achiziţie a participaţiei de 66% în cadrul DESFA şi a stabilirii modalităţii de Organizare şi funcţionare a asocierii şi împuternicirea domnului Ion Sterian - Director General, pentru negocierea şi semnarea documentelor aferente asocierii.

"Companiile de gaze naturale, pregătite să asigure consumul în perioada sărbătorilor de iarnă"

MINISTERUL ENERGIEI: "Companiile de gaze naturale, pregătite să asigure consumul în perioada sărbătorilor de iarnă"

A.S. Ziarul BURSA #Companii / 14 decembrie 2017

Întregul lanţ de aprovizionare cu gaze funcţionează la parametrii normali, iar operatorii sunt pregătiţi să asigure consumurile mai mari specifice sfârşitului de an, a declarat, ieri, ministrul Toma Petcu, după o întâlnire cu principalii operatori din domeniul producerii, înmagazinării şi distribuţiei de gaze naturale.

AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA
<< mai multe ştiri >>
veolia.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

24 Dec. 2025
Euro (EUR)Euro5.0890
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3140
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4821
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8317
Gram de aur (XAU)Gram de aur622.5801

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
phoeniciahotels.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Mozart
Schlumberger
phoeniciahotels.ro
raobooks.com
cofetariiledelice.ro
leonidas-universitate.ro
Viva
metalshow-tib.ro
hiperambrozia.com
le-chateau.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo