Piaţa de Capital

18 decembrie 2014
Frăţilă cere ASF să ia măsurile pentru repunerea sa în funcţie

DUPĂ CE A CÂŞTIGAT ÎN INSTANŢĂ SUSPENDAREA REVOCĂRII SALE DIN CONDUCEREA SIF TRANSILVANIAFrăţilă cere ASF să ia măsurile pentru repunerea sa în funcţie

ADINA ARDELEANUZiarul BURSA #Piaţa de Capital / 18 decembrie 2014

Constantin Frăţilă solicită Autorităţii de Supraveghere Financiară (ASF) să ia act că deţine, în continuare, calitatea de membru în Consiliul de Supraveghere al SIF Transilvania, după ce Tribunalul Braşov a anulat decizia AGA SIF3 din august, prin care fusese revocat din funcţie.

Asociaţia Brokerilor: "Finanţele vor să modifice legea pieţei de capital printr-o ordonanţă neconstituţională"

Asociaţia Brokerilor: "Finanţele vor să modifice legea pieţei de capital printr-o ordonanţă neconstituţională"

A.A.Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 18 decembrie 2014

"Grupul de lucru a pregătit aceste propuneri la umbra unei structuri fără personalitate şi răspundere juridică", spune Asociaţia Brokerilor 

----------

Actualizare 12:38 AIPC:"Prin modificarea Legii Pieţei de Capital, există riscul de a se reveni la o practică abuzivă a acţionarilor majoritari din anii "90 şi prima parte a anilor 2000"

Asociaţia Investitorilor pe Piaţa de Capital (AIPC) consideră că, prin modificarea articolului 240 din Legea nr. 297/2004 inclusă în Proiectul OUG privind Piaţa de Capital, "există riscul de a se reveni la o practică abuzivă a acţionarilor majoritari din anii "90 şi prima parte a anilor 2000, concretizate în diluări ale acţionarilor minoritari, realizate de acţionari majoritari prin intermediul unor aporturi în natură realizate fără acordarea dreptului de preferinţă către acţionarii minoritari".

AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA
<< mai multe ştiri >>
Harta noii economii fragmentate
rominsolv.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

25 Feb. 2026
Euro (EUR)Euro5.0953
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3250
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5833
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8436
Gram de aur (XAU)Gram de aur719.6110

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
afeer.ro
greenppa.ro
disb.ro
tophotelawards.ro
romexpo.ro
targulnationalimobiliar.ro
solarenergy-expo.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo