44,75 milioane euro pentru agricultorii din zonele montane

C.D.
Ziarul BURSA #Companii #Agro-alimentar / 21 ianuarie 2009

Agenţia de Plăţi pentru Dezvoltare Rurală şi Pescuit (APDRP) a transferat, ieri, 44,75 milioane de euro către Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură, pentru efectuarea plăţilor în zonele montane defavorizate. Astfel, banii vor ajunge la aproximativ 225.000 de beneficiari din zonele defavorizate natural (cele montane), care au aplicat pentru Măsura 211 - "Sprijin pentru zona montană defavorizată", din cadrul Programului Naţional pentru Dezvoltare Rurală.

Directorul general al APDRP, Octavian Ciprian Alic, a declarat: "Programul începe să se deruleze în parametri normali şi acest lucru nu poate decât să ne susţină convingerea că vom avea o absorbţie a fondurilor foarte bună. Pe de altă parte, fermierii din zonele montane vor simţi pentru prima dată că pot conta pe un sprijin financiar deloc de neglijat".

Agenţia de Plăţi pentru Dezvoltare Rurală şi Pes­cuit este instituţia acreditată pentru efectuarea plăţilor aferente Măsurii 211, care este implementată de către APIA.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

30 Iun. 2025
Euro (EUR)Euro5.0777
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3329
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4345
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9329
Gram de aur (XAU)Gram de aur457.9246

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
letapeseries.com
ccib.ro
aiiro.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb