Bănci-Asigurări

28 martie 2016
"Legea dării în plată se va aplica şi creditelor vândute recuperatorilor"

DEPUTATUL DANIEL ZAMFIR:"Legea dării în plată se va aplica şi creditelor vândute recuperatorilor"

EMILIA OLESCUZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 28 martie 2016

Adrian Vasilescu: "În opinia mea, nu cred că această lege poate fi aplicată şi împrumuturilor cesionate în afara ţării" 

Florin Cîţu: "Toţi spun că rata creditelor neperformante contractate prin Programul Prima Casă este mică, dar nimeni nu garantează că va rămâne la acest nivel"

Actualizare 13:16 Asociaţiile De Consumatori: "Creditele de nevoi personale cu ipotecă au fost date cu încălcarea legii"

Asociaţiile de consumatori evidenţiază, în cadrul unei ample scrisori deschise adresată deputaţilor din Comisia Juridică, faptul că împrumuturile de nevoi personale garantate cu ipotecă nu erau legiferate la momentul când au fost acordate, în perioada 2007-2008 existând reglementări doar pentru creditele de consum şi pentru cele ipotecare.

"Băncile comerciale româneşti deţin 50% din titlurile de stat emise pe piaţa internă"

ŞTEFAN NANU, MFP:"Băncile comerciale româneşti deţin 50% din titlurile de stat emise pe piaţa internă"

A consemnat ADINA ARDELEANUZiarul BURSA #Bănci-Asigurări / 28 martie 2016

Datoria publică în valoare absolută creşte atât timp cât se înregistrează deficite bugetare, iar România (cel puţin pe un orizont mediu de timp) se estimează că va înregistra deficite bugetare, ne-a spus Ştefan Nanu, director general Direcţia de trezorerie şi datorie publică din MFP, în cadrul unui interviu.

AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA

Euro s-a depreciat la 4,4619 lei

Andrei StanBănci-Asigurări / 28 martie 2016

Banca Naţională a României (BNR) a anunţat, astăzi, un curs de referinţă de 4,4619 lei pentru moneda europeană, în scădere cu 0,2 bani, comparativ cu şedinţa de vineri, când euro a fost cotat la 4,4639 lei.

Euro s-a depreciat la 4,4639 lei

Adina LateşBănci-Asigurări / 25 martie 2016

Banca Naţională a României (BNR) a anunţat, astăzi, un curs de referinţă de 4,4639 lei pentru moneda europeană, în scădere cu 0,16 bani, comparativ cu şedinţa de ieri, când euro a fost cotat la 4,4655 lei.

Euro s-a apreciat la 4,4655 lei

Adina LateşBănci-Asigurări / 24 martie 2016

Banca Naţională a României (BNR) a anunţat, astăzi, un curs de referinţă de 4,4655 lei pentru moneda europeană, în creştere cu 0,14 bani, comparativ cu şedinţa de marţi, când euro a fost cotat la 4,4641 lei.

Euro s-a depreciat la 4,4641 lei

Andrei StanBănci-Asigurări / 23 martie 2016

Banca Naţională a României (BNR) a anunţat, astăzi, un curs de referinţă de 4,4641 lei pentru moneda europeană, în scădere cu 0,53 bani, comparativ cu şedinţa de marţi, când euro a fost cotat la 4,4694 lei.

<< mai multe ştiri >>
Dezbaterea BURSA “Fondul Proprietatea, încotro?”
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

14 Noi. 2025
Euro (EUR)Euro5.0847
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3768
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5259
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7545
Gram de aur (XAU)Gram de aur586.6515

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
le-chateau.ro
targuldeturism.ro
cpbucharest.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo