Hotelul Silva din Buşteni, scos la vânzare pentru 5,5 milioane euro

F.A.
Ziarul BURSA #Companii #Turism / 10 noiembrie 2010

Hotelul Silva din staţiunea Buşteni, deţinut de Carpatours, a fost scos la vânzare, pentru 5,5 milioane euro, a declarat principalul acţionar al firmei hoteliere, Alexandru Gică, citat de Mediafax.

Hotelul, care include camere de două şi trei stele, este structurat pe şase etaje şi are o capacitate de cazare de 250 de locuri. Unitatea mai are un restaurant pentru 250 de persoane, patru săli de conferinţe, două terenuri de tenis, terasă, bar şi spaţii de depozitare. Construcţia este amplasată în vecinătatea telecabinei Buşteni-Babele şi are o suprafaţă de 9.000 de metri pătraţi. Terenul aferent hotelului este de 9.500 de metri pătraţi.

Firma Carpatours din Buşteni are ca acţionari patru persoane fizice, respectiv Alexandru Gică (48,8%), Valentin Chiriţoiu (35,6%), Daniela-Elena Chiriţoiu (14,3%) şi Teodora-Elena Munteanu (1,1%).

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

03 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0603
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.2917
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4141
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8612
Gram de aur (XAU)Gram de aur461.6576

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
letapeseries.com
ccib.ro
aiiro.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb